_oupner_320_200
acwsaloon_320_200
adapt_320_200
arthoby_320_200
cd_320_200
euronova_320_200
folk_zije_320_200
liman_320_200
majer_320_200
mulac_320_200
olympia_320_200
osa_320_200
pkslavia_320_200
plzvstupenka_320_200
prejsifestival_320_200
radiosamson_320_200
rancsidlovak_320_200
uberanu_320_200

Festival byl oproti rokům minulým organizován jako třídenní, tedy od pátku 17.8. do neděle 19.8. 2012. Také se změnil hlavní pořadatel – letos ho pořádalo občanské sdružení Oupn Ér, které vzniklo právě pro zaštítění podobných kulturních akcí a které tvoří hlavní organizátoři minulých ročníků.

Páteční program začal v 17:00 vystoupením skupiny Alternativa. Dále následovaly skupiny Tata Mia (Kolín) a Epy de Mye (České Budějovice). Závěr patřil countrybálu pod hvězdami skupiny The Storm.

Sobotní program začínal již tradičně v 10 hodin divadelním představením pro děti. Ty také ihned po skončení produkce divadelní skupiny Bastien měly možnost rozutéci se do pohádkového lesa, kde měli možnost plněním úkolů na herních stanovištích zachránit princeznu a město okupované zlým pánem a zasloužit si tak drobnou odměnu. Kromě tohoto byl pro ně také připraven skákací hrad, nafukovací fotbalové hřiště a vystoupení hasičů, kteří je v parném letním dni ochladili dávkou studené pěny.

Pro dospělé bylo připraveno samozřejmě vyžití hudební, už od dvanácté hodiny začalo vystoupením Davida „Alfika“ Dewetera, dále pokračovalo převážné plzeňskými muzikanty  od méně známých tváří (Lakuna, Michal Willie Sedláček, Jirka Mucha) přes interprety divácky prověřené (Slepá kolej, Perníková chaloupka) až ke hvězdám večera, tedy chomutovskému písničkáři Jindrovi Kejakovi a českobudějovickým Nezmarům, kteří dokázali v malebném prostředí ranče vytvořit kouzelnou, romantickou atmosféru. Sobotní program zakončila velkolepá ohňová Show v podání volnočasového klubu Avalon. A, stejně jako v pátek, i tento den došlo k nevázanému závěrečnému zpívání u festivalového ohně, které trvalo až do brzkého rána.

Nedělní program byl pojat v duchu soutěžním, a to originální soutěží s názvem Fajf Oupn Ér. Zde bylo vyzváno pět mladých a nadějných kapel (vybraných uživateli na facebooku) k soupeření o přízeň pěti sponzorů, kteří poté dle svého uvážení darovali svůj „sponzorský dar“ jedné z nich. Vyhrát tedy mohl jeden interpret, dva či všichni. Soutěžní pole bylo velmi vyrovnané a nebylo kapely, která by alespoň trochu nezaujala, výsledná listina výherců však vypadala takto:

Cena dramaturgů Oupn Ér – příslib pozvání na příští ročník festivalu do prime time Růže v Trní

Cena rádia Samson – mediální propagace kapely, možnost umístění písně do vysílání

Čáry Máry, speciální cena – Růže v Trní, píseň Vodník

Cena nahrávacího studia U Dědy – 1 den nahrávání

Anešanté

Cena ČD – dárková taška Past

Cena BH Music – dárková taška Růže v trní

Závěr celého festivalu byl určen malému experimentu – zahrála kapela, vzniknuvší pouze pár minut před jejím vystoupením, a to losováním ze jmen muzikantů, kteří měli dostatek odvahy či šílenství k tomu, aby se do takového projektu vrhli. Nutno dodat, že se experiment více než vydařil a třetí ročník tohoto festivalu tak byl zdárně ukončen.

A co dále? Do příštích let bychom jako pořadatelé chtěli zařadit více divadla, zajistit ubytování pro přespolní a ještě vylepšit velmi oblíbený pohádkový les.